Niech Wasze życie będzie usłane LOTOSAMI, a dlaczego lotosami ?

0

Kochane szczęśliwości dla Was na każdy dzień:) Niech życie Wasze będzie usłane LOTOSAMI:) Dlaczego? Lotos to kwiat ludzkich dusz odzwierciedla czystość i wierność własnym poglądom bez względu na wpływ otoczenia. Jest piękny i magiczny.To niesamowita, wodna roślina. Nasiona lotosu są ciężkie, szybko opadają na dno zbiorników wodnych i wypuszczają korzenie. Są bardzo mało wymagające więc przyjmują się praktycznie na każdym podłożu. Lotos szybko rośnie i nie przeszkadza mu błotniste otoczenie, bowiem nawet w najbardziej bagnistym i cuchnącym jeziorku pozostaje nieskazitelnie czysty i pachnący. Niesamowite jest to,że sprawia, iż brudna woda dookoła niego zaczyna się oczyszczać. Podobnie człowiek pełen dobra może być szczęśliwy niezależnie od „brudów” współczesnego świata.
a ponadto…
z kłącza lotosu przygotowuje się w Azji lekki, lekkostrawny posiłek lub mieli go do mąki chlebowej. Niełupki smakują jak kasztany, można jeść je na surowo, gotowane lub palone.
Wszystkie części są jadalne. W Azji płatki lotosu wykorzystywane są nie tylko jako dekoracja, ale także do pakowania jedzenia. Korzeń lotosu jest szeroko stosowany w medycynie chińskiej jako bogactwo witamin i minerałów.
Nasiona lotosu mają szeroki użytek ze względu na cenne wartości odżywcze. Można je spożywać na surowo lub po ugotowaniu. Są jak orzechy. Może je prażyć, zachowują się jak kukurydza popcorn. Są one odporne na pleśń. Lotos był podobno wyhodowany nawet z nasionka starego ponad 1300 lat.
Lotos orzechodajny ma na powierzchni płatków małe kryształki, które pomagają substancjom płynnym w odcieku z kwiatu. Dzięki tej funkcji kwiat lotosu nie można ubrudzić płynnym brudem. Zdolność ta przeszła badania i zainspirowała przemysł odzieżowy w podobnych rozwiązaniach. Uwielbiam lotosy 🙂

Share.

About Author

Leave A Reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij