Moc ziół

Nasze zdrowie, samopoczucie, wygląd w dużej mierze zależy od nas samych. Od sposobu odżywiania, od umiejętności czynnego wypoczynku, od odpowiedniej dawki snu, od pozytywnego nastawienia do życia, otaczającego nas świata i… ziół. Ludzkość od zarania dziejów dopatrywała się w przyrodzie działania sił nadprzyrodzonych. Do pokarmów dodawano zioła. Te uśmierzały ból, powodowały szybkie gojenie się ran, działały przeczyszczająco i uzdrawiająco. Sposób korzystania z ziół był przekazywany z pokolenia na pokolenie poprzez tysiąclecia.

Wiele ze środków leczniczych przetrwało do naszych czasów. Zioła są stosowane w medycynie ludowej, a także wykorzystywane przez współczesną medycynę. W ostatnich latach pomimo postępu technicznego ziołolecznictwo przeżywa swój renesans. Okazało się, że chemioterapia, a więc leki syntetyczne, które usunęły w cień naturalne środki lecznicze, jakimi są zioła, mają olbrzymie działania uboczne na organizm ludzki. Powrót w kierunku ziół to naturalne przywracanie równowagi i zdrowia. Człowiek korzystając z darów natury odkrywa swoje nierozerwalne połączenie z przyroda, doświadcza jej mocy i zbawiennego działania we wszystkich aspektach swojej egzystencji. Bowiem nawet najnowocześniejsza cywilizacja nie da nam takiej siły i mądrości jaką niesie przyroda.

Lecznicze związki chemiczne tworzą się w różnych fazach wegetacji roślin, a ich zawartość może być różna w zależności od okresów. Dlatego okres zbioru, pora dnia ma duże znaczenie dla ich wartości. Surowcem zielarskim jest ta cześć rośliny, w której nagromadzenie substancji czynnych jest największe. Dlatego nie zbiera się całych roślin tylko jej poszczególne części, takie jak: kwiaty, liście, korzenie, owoce.  Korzystajmy z tej bogatej i sprawdzonej od tysiącleci uzdrawiającej mocy ziół. Poniżej prezentuję „przedstawicieli”, których cenię najbardziej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij