Moc Olejku Różanego

0

Róża damasceńska uprawiana jest na skalę produkcyjną w Bułgarii, Indiach, Turcji, Chinach i Rosji. Najlepsze jakościowo i aromatycznie są surowce otrzymywane z róży damasceńskiej uprawianej w Bułgarii w słynnej Dolinie Róż, o specyficznych warunkach klimatycznych, mających wpływ na jakość i zapach kwiatów róży.

Naturalny olejek eteryczny z róży damasceńskiej to jeden z najdroższych olejków na świecie. Na wyprodukowanie 1 kg olejku potrzeba zebrać ok. 5 ton kwiatów róży, co oznacza, że do otrzymania jednej kropli olejku potrzeba aż 30 róż. Stosowany zewnętrznie działa gojąco, łagodząco, regenerująco, antyseptycznie, polecany jest przy drobnych ranach i poparzeniach. Wykazuje działanie antyzapalne, antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe, poprawia odporność, elastyczność i strukturę skóry, jak również poziom odżywienia komórek skóry, przyspiesza podziały i odnowę komórkową oraz reguluje krążenie i wzmacnia drobne naczynka krwionośne skóry.

W aromaterapii stosowany dla złagodzenia stresu, napięć nerwowych i stanów lękowych. Łagodzi także uporczywe bóle głowy różnego pochodzenia. Działa wspomagająco przy arytmii i nadciśnieniu.

Naturalny olejek eteryczny z róży damascena posiada mocny, różano-miodowy aromat, dużo słodszy i bardziej głęboki w porównaniu ze świeższym aromatem absolutu różanego lub zapachem róży stulistnej.

Share.

About Author

Leave A Reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij